آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

شرح قسمت های مختلف مدارات محافظ برق

sifch
(@sifch67)
عضو Admin
عضو شده: 6 سال قبل
ارسال‌: 5
شروع کننده موضوع  

با سلام 

خیلی از دوستان در تعمیرات محافظ برق دچار مشکل هستن و زمانی که عیبی در مدار پیدا میکنن نمی دونند از کجا باید شروع کنند. برای همین هم شروع میکنن به تعویض ای سی مدار و بعضی مواقع تست دیود ها و خازن ها و در آخر هم تعویض اونها.

می خوایم اینجا یه برد محافظ برق رو به صورت کامل شرح بدیم و انواع قسمت ها شو بیان کنیم که شخص تعمیرکار بدونه از کجا شروع کنه زمانی که برد مشکل دار رو براش میارند. 

سعی هم می کنیم که این پست رو با مدارات مختلف به روز کنیم که یک مرجع بشه به یاری خدا دوستان هم کمک کنند. 

329143545150 پسندید
نقل‌قول
esmch
(@esmch)
عضو Admin
عضو شده: 4 سال قبل
ارسال‌: 4

👍

پاسخنقل‌قول
478232817804
(@478232817804)
New Member Customer
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 1

سلام وقت بخیر جناب مهندس یک محافظ برق پارت مشکل قطع موقعی که زیر بار بوده و چراغ قرمز شده کلیه قطعات تست ونهایتا Lm324تعویض شد که دستگاه راه افتاد ولی متاسفانه پس از دوساعت که زیربار هست هی قطع ووصل میشه زرد وسبز میشه تند تند رله چک شد زنرها چک شد ای سی هم مجددا تعویض شد ولی مشکل برطرف نشد لطفا راهنمائی بفرمائید چه باید کرد

329143545150 پسندید
پاسخنقل‌قول
sifch
(@sifch67)
عضو Admin
شروع کننده موضوع  

سلام بزرگوار
اول خازن پلی استر رو چک یا تعویض کنید سپس ببینید ولتاژ برق منزل چنده شاید افت ولتاژ برق باعث شده که مدار حد پایینش عمل کنه
سوم ولتاژ گیری کنید ببینید روی سر دیود های زنر بعد وصل شدن رله افت ولتاژ دارید یا نه
دیود هرزگرد رله هم چک کنید.

329143545150 پسندید
پاسخنقل‌قول
885837238061
(@885837238061)
New Member Customer
عضو شده: 8 ماه قبل
ارسال‌: 1

با عرض سلام خدمت اساتید 

1. من مدتهاست با این مسئله مشکل دارم و هیچوقت نتوانستم عیب کار پیدا کنم! معمولا محافظهای که کلا چراغهاش روشن نمیشه آی سی سوخته و بعد از تعویض بازم میسوزه! همه مدارو تست کردم همه چی سالمه! اما بازم آی سی میسوزه! الان شاید ۱۰ تا تو مغازه دارم که مشکلشون همینه و نتونستم تعمیر کنم! خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید 

پاسخنقل‌قول
sifch
(@sifch67)
عضو Admin
شروع کننده موضوع  

@885837238061 ا
با سلام اصولا این مشکل در مدارات ی که از دیود های محدود کننده ندارند پیش میاد. ببینید دیود زنر داره توی تغذیه یا نه

پاسخنقل‌قول
اشتراک: